Als Data engineer ben je onderdeel van het Data & Inzicht -team bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De Data engineer heeft niet alleen ervaring met grote datavolumes, verschillende dataformaten en uitwisseling van gegevens tussen diverse systemen (ETL), maar ook ervaring met relationele datastructuren en datamodellering. Daarnaast lost de data engineer op zijn tijd productie-issues op. Het team werkt met multidisciplinaire agile teams en er is tevens een platform team dat meer focused op technische verbeteringen.
Samenvatting taken/verantwoordelijkheden: Je zorgt ervoor dat data uit interne en externe bronnen correct, eenvoudig en consistent beschikbaar zijn in het datawarehouse;
Belangrijkste taken:
- Je stemt af met productowners, business analisten en contactpersonenen van brondata
- Je ontwerpt en bouwt ETL/data streams met MS Fabric en/of SAS DI Studio
- Ivm een overstap van SAS naar een MS DWH heeft de ideale kandidaat zowel kennis van Microsoft als van SAS DWH tooling.
Je komt te werken in het team waar de bedrijfsvoering data inclusief verantwoordingsinformatie wordt verwerkt. Ervaring met financiele data en het werken met verantwoordingsinformatie is een belangrijke plus.
IMG behandelt schades gerelateerd aan de aardbevingen ten gevolge van de gaswinning in Groningen. Op dit moment zit al deze data in een SAS DWH en in het komende jaar is het de bedoeling om SAS te verlaten en over te stappen naar MS Fabric met PowerBI. Vanwege de toenemende rapportagebehoefte vanuit de bedrijfsvoeringsafdeling, mede ingegeven door eisen vanuit het ministerie, moeten de rapportages op financieel gebied naar een hoger niveau en daarbij beter auditeerbaar worden. De opdracht is om een Stermodel te maken voor deze data, samen met data management te borgen dat de relevante aspecten rondom lineage, definities en kwaliteit vastgelegd worden. Het lezen van SAS code is belangrijk ivm de overgang naar Azure. Je zult soms ook nog in SAS werken gedurende de overgangsfase van SAS naar Azure.
Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) is het zelfstandig bestuursorgaan dat schade als gevolg van gaswinning in het Groningenveld en de en cultuur gasopslagen Norg en Grijpskerk afhandelt. Dit kan gaan om fysieke schade aan woningen en gebouwen, immateriële schade en waardedaling van woningen. Ook is het IMG verantwoordelijk voor het veiligstellen van acuut onveilige situaties. We leggen bij fysieke schade de nadruk op herstel om vervolgschade te voorkomen. We zorgen dat we schade milder, menselijker en makkelijker afhandelen. We zijn gevestigd in Groningen en hebben een tijdelijk projectenkantoor in Assen.
Het IMG is diepgeworteld in de Groningse en Drentse samenleving. Wat we hier in het Noorden aanpakken, doen we met volledige aandacht voor mensen met schade door gaswinning. Want dossiers zijn geen dossiers, maar levens. We tonen begrip en nemen zorgen weg. We handelen af, ondersteunen en geven nazorg. Met gevoel, open, duidelijk en eenvoudig.
Ook bij het IMG zelf draait het om mensen. We zijn sterk verbonden met de regio en met elkaar. Samen met je collega’s krijg je alle ruimte en vrijheid om je werkzaamheden en tijd optimaal in te delen zodat werk en privé in evenwicht zijn. Daarnaast investeren we flink in persoonlijke groei. Het IMG werkt aan uitdagende vraagstukken. Verandering is bij ons de norm en dat geeft veel dynamiek. Onze collega’s zijn er dan ook trots op dat de organisatie zo flexibel is.
Werken bij het IMG is betekenisvol mensenwerk met meerwaarde. Want jij maakt het verschil voor Groningers en Drenten met schade. Met werk dat er echt toe doet.
Eisen:
Achtergrond in een omgeving die werkt voor Finance en Control (3 jaar)
2 dagen aanwezig op kantoor
Minimaal 5 jaar ervaring met SQL
Minimaal 3 jaar ervaring in SAS DI en SAS EG
Ruime kennis van datamodellering en het toevoegen van een stuk datamodel aan een bestaande ster
Wensen:
De ideale kandidaat heeft naast de vereiste ervaring in een F&C omgeving, ook ervaring in het werken in een scrum omgeving met collega's ervaring met vastleggen / documentatie van wat je doet
Als een 'klant' iets wil wat niet klopt/kan, dan leg je dat uit. Zo nodig breng je een dergelijk punt naar de PO
We werken weer steeds meer op kantoor. 2 dagen fysieke aanwezigheid is vereist, meer is gewenst.
Competenties:
De volgende softskills worden verwacht: - uitstekende communicatieve vaardigheden, - teamplayer (kan desgewenst ook zelfstandig werken), - klantgericht, - proactieve werkhouding- stressbestendig, - doorzettingsvermogen
Deze vacature is ingetrokken op 24-4-25 om 15:20. Reageren is niet meer mogelijk.
Wij staan klaar voor al je vragen, of dat het nu gaat over tijdelijke opdrachten, werving en selectie of verlonen. Je kunt ons bereiken op 088 - 448 2060.