Scrummaster 2025-GV-10802

Ministerie van Financiën (Belastingdienst)


Binnen de afdeling M&M Messaging - Ontvangen & Mededelen (O&M) wordt gezocht naar een ervaren Scrummaster voor de developmentteams in de agile releasetrain Sigma. De teams werken toe naar een vernieuwende wijze van werken, met nieuwe technieken aan een belangrijke voorziening voor de
Belastingdienst.

In de teams binnen de ART wordt al langer in meer en mindere mate gewerkt conform Agile /SAFe. Daarbij wordt het SAFe Agile model voor de afdeling verder geïmplementeerd. Als scrummaster wordt jij voor jouw teams de spin in het web om de werkwijze stap voor stap verder te professionaliseren, je teams optimaal te laten (samen)werken en je kennis en ervaring van Agile werken te delen en te vergroten. Je houdt tijdens het coachen en faciliteren rekening met de volwassenheid van teams en medewerkers op het gebied van Agile/SAFe. Tact is hier van groot belang. Je bent daarbij in staat bruggen te slaan tussen generaties.

In jouw rol als dedicated scrummaster ben je naast coach/facilitator van de teams in de Agile Release Train ook samen met de dedicated productowner, dedicated architect en teamleider verantwoordelijk voor de integrale besturing van de ART. Hiervoor neem je deel het ART Sync overleg.

Daarnaast neem je deel aan de Scrum of Scrums die ART overstijgend is en waar je met collega dedicated scrummasters de lijnen uitzet tezamen met de releasetrain engineer (RTE).

De afdeling Ontvangen en Mededelen (O&M) omvat alle applicaties die binnenkomende en uitgaande informatiestromen (papier én digitaal) van de Belastingdienst verwerken en/of routeren. Populair gezegd is O&M de digitale postkamer van de bedrijfsprocessen bestaande uit Aangifte, Aanslag, Inning, Gegevens, Douane en Toeslagen. Ten behoeve van de vele informatiestromen is er sprake van informatie-uitwisseling tussen diverse O&M applicaties onderling, maar natuurlijk ook daarbuiten.

De ART Sigma bestaat uit drie agile teams. Daarvan zijn twee teams bezig met het up and running houden van legacy systemen (Broker, Cobol, Mainframe) die op termijn worden uitgefaseerd (~ 5 jaar). Hierin ligt de gemiddelde leeftijd wat hoger (50+). Het derde team is een wat jonger Java team dat vorig jaar is geformeerd en zich bezig houdt met nieuwbouw.

De IV- organisatie van de Belastingdienst is verantwoordelijk voor en verzorgt de ICT- voorzieningen. Het merendeel van de applicaties wordt op dit moment door en cultuur de IV- organisatie zelf ontwikkeld, onderhouden en beheerd in het eigen data center.

Naast de zorg voor continuïteit op de massale heffing- en inningsprocessen die plaatsvinden binnen een degelijke, stabiele omgeving, wordt er tevens volop gewerkt aan modernisering van het IV- landschap. Dit gebeurt deels intern door gebruik te maken van de expertise die intern aanwezig is, maar ook door het
aantrekken van (kant-en-klaar) oplossingen en expertise uit de markt.

KO-eisen (aantoonbaar op CV!):
  • Ervaring als scrummaster
  • Kennis en ervaring met SAFe /Agile werken
  • HBO Werk- en denkniveau

Wensen:

  • Goede kennis van applicatieontwikkeling
  • Aantoonbare kennis mbt Agile /SAFe
  • Aantoonbare ervaring met verandertrajecten in teams
  • Je bent in staat om een team beter te laten (samen)werken en doet dit met tact en pragmatisch
  • Je hebt uitstekende communicatieve vaardigheden en vindt makkelijk haakjes om stappen ter kunnen maken.
  • Je bent in staat om naast het dagelijke faciliteren van de teams ook veranderingen door te voeren.
  • Je bent in staat bruggen te slaan tussen generaties
  • Je bent in staat om samenwerking tussen de diverse stakeholders binnen en buiten de keten te bevorderen
  • Je bent in staat om lijnen die worden uitgezet vanuit de Scrum of Scrums en ART Sync door te voeren in de teams

Competenties:
  • Organisatiesensitiviteit, Tactvol, Pragmatisch, Creativiteit, Overtuigingskracht, Resultaatgerichtheid, Samenwerken, Omgevingsbewustzijn, Plannen en
  • Organiseren

Deadline: woensdag 2 juli 2025 16:00 uur

Reageren Toch opzoek naar iets anders? Bekijk onze andere vacatures.

Contactpersoon

Vragen over de opdracht?

Delen