Procesmanager Kwaliteitsmanagement 23185063

Ministerie van Defensie


PL&BDFV zoekt twee (2) ervaren proces- en/of implementatiemanagers om het Kwaliteitsmanagementsysteem binnen de organisatie in te richten, te implementeren en te borgen. De succesvolle kandidaten zullen verantwoordelijk zijn voor het ontwikkelen en implementeren van een gestructureerde aanpak voor kwaliteitsborging binnen de IT-dienstverlening van JIVC.


Prestatiedoelstellingen 

Als Procesmanager Kwaliteitsmanagement heb je binnen drie maanden een visie op het gebied van kwaliteitsmanagement opgesteld die is afgestemd met de directie en de afdelingen. In deze visie wordt ook de integratie van verschillende processen in kwaliteitsmanagement meegenomen (compliancemanagement, risicomanagement, business continuity management, enz.). 

Daarnaast lever je een gestructureerd framework op waarin de governance en processen rondom kwaliteitsmanagement zijn geborgd volgens de ISO 27001- en ISO 9001-normen. Dit framework moet de kwaliteit van de IT-dienstverlening verbeteren, zodat het mogelijk is IT versneld te leveren. Onderdeel van dit framework is ook een communicatie- en overlegstructuur, die binnen de organisatie wordt opgezet en geborgd. 

Verder ontwikkel en verzorg je trainingen en presentaties gericht op het vergroten van kennis en bewustwording binnen de organisatie. Je onderhoudt actief contact met afdelingen en belanghebbenden door structurele overlegmomenten in te plannen.


Binnen JIVC staan we aan de vooravond van een belangrijke transformatie richting een wendbare en toekomstbestendige IT-organisatie. Om deze transformatie te versnellen en tegelijkertijd de kwaliteit van onze IT-dienstverlening te waarborgen, is het cruciaal het fundament van kwaliteitsmanagement opnieuw te leggen. Door jarenlange bezuinigingen is dit fundament onder druk komen te staan, waardoor processen versnipperd zijn en kwaliteitsborging onvoldoende structureel plaatsvindt. Tegelijkertijd groeit de urgentie om de operationele gereedheid van Defensie en ketenpartners te ondersteunen met betrouwbare, consistente en gecontroleerde IT-dienstverlening. 

Daarnaast is in 2024 de aanwijzing Kwaliteitsmanagement (DGB-CIO-302) gepubliceerd, waarin staat dat JIVC dit framework ingericht moet hebben. In 2025 start een onderzoek naar de implementatie van het kwaliteitsmanagementsysteem binnen JIVC, waarin de urgentie om dit te realiseren nogmaals naar voren zal komen.


JIVC: JIVC is een professionele IV/ICT-organisatie, die de Defensieonderdelen en andere klanten binnen de overheid faciliteert in het effectief en doelmatig kunnen (blijven) uitvoeren van hun taken. Als organisatie staat JIVC voor betrouwbare, beveiligde IV/ICT-diensten die marktconform zijn wat betreft techniek en prijs. Medewerkers binnen JIVC werken samen en delen kennis, vanuit het besef dat alleen op deze wijze de beste kwaliteit kan worden geleverd.


KO-eisen (aantoonbaar op CV!):

  1. het toepassen van specifieke kennis om bestaande ICT processen en oplossingen te onderzoeken zodat potentiĆ«le verbeteringen / innovaties bepaalde kunnen worden en het opstellen van aanbevelingen. 
  2. Kandidaat heeft HBO of WO werk- en denkniveau met Bedrijfskundige achtergrond.
  3. Kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare kennis van en ervaring met het richten en inrichten van een IT kwaliteitsmanagement systeem / organisatie (5 jaar)
  4. Kandidaat heeft minimaal 5 jaar werkervaring in procesmanagement (5 jaar)
  5. Kandidaat heeft minimaal 5 jaar werkervaring met verander- en verbetermanagement. (5 jaar)
  6. Kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare kennis van en ervaring met de opzet en inrichting van risico management passend binnen een IT kwaliteitsmanagement systeem / organisatie (5 jaar) 


Deadline: donderdag 23 oktober 12:00 uur

Reageren Toch opzoek naar iets anders? Bekijk onze andere vacatures.

Contactpersoon

Vragen over de opdracht?

Delen