Je bent onderdeel van het subdomein Handhaving, Opsporing, Intelligence & Data (HOI&Data) binnen de afdeling Civiele Operationeel Command & Control – Inlichtingen en Veiligheid (COC2-I&V) van het Joint Informatie Voorziening Commando (JIVC). Je levert een belangrijke bijdrage in een van de waardestromen van dit subdomein.
Het IT-landschap van de Koninklijke Marechaussee (KMar) is voortdurend in beweging. Er wordt voortdurend life cycle management (LCM) uitgevoerd, die kleine en grote veranderingen met zich meebrengen. Informatiegestuurd optreden, digitale transformatie en cybersecurity zijn belangrijke thema’s in de ontwikkeling van het IT-landschap. Dit levert relevante, correcte en actuele informatie voor acties op strategisch, tactisch als operationeel niveau. Informatie die onder andere door het Landelijk Tactisch Commando (LTC) van de KMar wordt gebruikt voor de besluitvorming om mensen en middelen effectief en efficiënt in te zetten.
In het IT-landschap van de KMar wordt in toenemende mate informatie uitgewisseld tussen systemen én met systemen van ketenpartners. Hierbij wordt van de kandidaat verwacht dat invulling gegeven wordt aan de betreffende functionaliteit en rekening gehouden wordt met beveiligings- en securityaspecten. Daarnaast zijn ook de technische standaarden van het JIVC continu in ontwikkeling. Met het programma GrIT worden nieuwe, moderne technische voorzieningen getroffen waar de applicatiearchitectuur en mindset op voorbereid dient te worden.
JIVC is een professionele IV/ICT-organisatie, die de Defensieonderdelen en andere klanten binnen de overheid faciliteert in het effectief en doelmatig kunnen (blijven) uitvoeren van hun taken. Als organisatie staat JIVC voor betrouwbare, beveiligde IV/ICT-diensten die marktconform zijn wat betreft techniek en prijs. Medewerkers binnen JIVC werken samen en delen kennis, vanuit het besef dat alleen op deze wijze de beste kwaliteit kan worden geleverd.
Het werk bestaat uit het vertalen van de klantbehoefte naar een technische oplossing met als basis de enterprise architectuur. Het gaat hier over het aanpassen van bestaande IT-systemen en zo nodig nieuwe IT-oplossingen. Je werkt samen in een multidisciplinair team de details uit voor een haalbaar kwalitatief projectresultaat.
Daarnaast werk je aan het uitwerken van design documentatie en/of ondersteun je daarbij andere partners in de technische ketens binnen en buiten Defensie.
Als persoon maak je eenvoudig contact met stakeholders op verschillende organisatorische niveaus. Daarnaast ben je in staat om de technische oplossing in begrijpbare taal over te brengen op jouw directe stakeholders. Je bent de spin in het web met lijnen naar de andere projectleden, enterprise architecten en collega solution architecten binnen en buiten de afdeling.
Het subdomein maakt gebruik van een combinatie van verschillende softwareoplossingen (COTS / MOTS en maatwerk) in combinatie met specifiek voor de KMar te realiseren koppelingen. Uiteindelijk landen de systemen op een nieuw in ontwikkeling zijnde infrastructuur (GrIT), dat ook de nodige eisen aan de oplossing stelt (aansluitvoorwaarden). Je draagt, samen met het multidisciplinair team, zorg voor een technische oplossing die succesvol kan worden uitgerold binnen de KMar.
Je neemt het initiatief voor inhoudelijke afstemming met alle relevante stakeholders en maakt hiermee concrete afspraken die de belangen van de KMar en het project dienen. Je speelt een belangrijke rol bij de bewaking van de kwaliteit en veiligheid van de oplossing.
Naast de primaire werkzaamheden voor de invoering van het nieuwe Wetboek van Strafvordering, kun je ook op andere IT-projecten binnen de afdeling COC2 worden ingezet.
Kandidaat beschikt over kennis, kunde en ervaring om architectuuroplossingen te genereren die passen binnen de kaders van de enterprise architectuur en invulling geven aan de klantbehoefte.
Kandidaat heeft minimaal vijf jaar aantoonbare kennis van en ervaring met het ontwerpen, integreren en implementeren van service georiënteerde (SGA / SOA) oplossingen en koppelingen in de laatste acht jaar.
Kandidaat heeft kennis van en ervaring met TOGAF en/of NORA.
Kandidaat heeft kennis en ervaring met werken in een Prince2 en SAFe/Agile omgeving.
Kandidaat beschikt over een HBO-opleiding en bij voorkeur over een WO-opleiding op het gebied van IT / Architectuur.
Kandidaat heeft minimaal vijf jaar aantoonbare ervaring als zelfstandig acterend Solution Architect of Project Architect, waarbij hij/zij zelf verantwoordelijk is voor de kwaliteit van de betreffende producten, en daarin een leidende rol heeft gehad in de laatste acht jaar.
Kandidaat heeft kennis en ervaring in IT-governance in vergelijkbare (overheids)organisaties zoals Defensie.
Kandidaat beschikt over minimaal drie jaar ervaring in een functie waarin capaciteiten om andere medewerkers binnen het team te inspireren, motiveren en sturen benodigd zijn.
Kandidaat heeft bij voorkeur kennis van IT-architectuur en bedrijfsprocessen binnen de Openbare Orde en Veiligheidsketen (OOV) (Justitie en Veiligheid, Politie, Defensie).
Kandidaat heeft bij voorkeur minimaal 1 jaar theoretische en praktische kennis van en aantoonbare ervaring met verschillende architectuurgebieden en methoden (business-, applicatie-, data- en infrastructuurarchitectuur):
BVI en/of
CDM en/of
NIM en/of
IDA en/of
DEMO
Kandidaat heeft bij voorkeur aantoonbare kennis van en ervaring met:
Defensie Beveiligingsbeleid
Defensie te Beschermen Belang (TBB) bepalingen
Statement of Compliance – Koppeling (SOC-K)
Kandidaat heeft bij voorkeur aantoonbare kennis van en ervaring met de Baseline Informatiebeveiliging Overheid (BIO) en/of het Voorschrift Informatiebeveiliging Rijksdienst (VIR).
Kandidaat heeft bij voorkeur kennis van en aantoonbare ervaring met Wet Bescherming Persoonsgegevens en/of Algemene Verordening Gegevensbescherming (WBP/AVG).
Kandidaat heeft bij voorkeur aantoonbare kennis van en ervaring met de Wet Politie Gegevens (WPG).
Gewenste startdatum: woensdag 1 april 2026
Initiële einddatum: woensdag 31 maart 2027
Optie op verlenging: Ja
Maximaal aantal verlengingen: 3
Termijn per verlenging: 12 maanden
Verwachte uiterste einddatum inzet: zondag 31 maart 2030
Minimaal aantal uren per week: 36
Geschatte aantal uren initiële inhuurtermijn: 1800
Hoofdstandplaats: Kromhoutkazerne
Postcode hoofdstandplaats: 3584 AB