Product Owner 23428382

Achtergrond opdracht

Als Product Owner kom je te werken binnen COMMIT (Commando Materieel & IT). Binnen het COMMIT vormt het JIVC (Joint Informatievoorziening Commando) hét IT bedrijf van Defensie. Jouw opdracht wordt binnen het JIVC vormgegeven door subdomein Grens & Migratie. Dit subdomein werkt primair aan de systeemketens voor de grenstaken van de Koninklijke Marachaussee (KMar). 

Binnen subdomein Grens & Migratie wordt er door meerdere interne ontwikkelteams gebouwd aan de benodide IT functionaliteit voor diverse Europse verordeningen. Deze werkzaamheden worden zo veel mogelijk op basis van het SAFe framework gecombineerd met de Agile mindset uitgevoerd. Als Product Owner vorm je de schakel tussen de business en het developmentteam. Jij ondersteunt de de visie van de COC2-I&V afdeling en zet de visie in om producten en features te ontwikkelen die waarde toevoegen voor de grenswachter als eindgebruiker. Hierdoor ben je als Product Owner continue bezig met het maximaliseren en toevoegen van de waarde en door het proactief managen van de product backlog. Je beheert en prioriteert de user stories, enablers en defecten in de team backlog en zorgt ervoor dat de backlog zichtbaar, transparant en goed begrepen is door het team. 

Daarnaast bewaak je continue de kwaliteit van het geleverde werk en bereidt teamdoelen voor en presenteert deze tijdens de PI Planning. Je werkt nauw samen met andere Product Owners om afhankelijkheden en gezamenlijke doelstellingen te coördineren én onderhoudt nauw contact met de Product Manager. 

 Je maakt deel uit van een multidisciplinair Scrum-team en werkt intensief samen met de Scrum Master. Waar jij verantwoordelijk bent voor de inhoudelijke richting van het product, zorgt de Scrum Master voor een optimaal procesverloop binnen het team. Samen creëren jullie een omgeving waarin het team effectief kan samenwerken, obstakels tijdig worden gesignaleerd en continu leren wordt gestimuleerd. Jullie stemmen regelmatig af over de voortgang, teamdynamiek en mogelijkheden voor verbetering, en dragen zo gezamenlijk bij aan succesvolle sprintresultaten en duurzame productontwikkeling. 

Opdrachtbeschrijving

Door de huidige geopolitieke ontwikkelingen, jaren van bezuinigingen en de snel toenemende digitalisering staat Defensie voor grote uitdagingen. Om deze het hoofd te bieden, is het op het gebied van digitalisering essentieel om op korte termijn op te schalen en versneld resultaten te behalen. Ook binnen de afdeling CO2 van I&V is versnelling noodzakelijk: bestaande processen moeten worden herzien en slimme, innovatieve IToplossingen vragen om een andere manier van samenwerken. Dit vraagt om pionierswerk, systeemdenken en een sterke realisatiedrang. 

Voel jij je aangesproken door de maatschappelijke rol van Defensie, de complexiteit van het speelveld en de kans om vernieuwing te realiseren? Krijg je energie van het vertalen van ideeën naar werkbare IT-oplossingen die er écht toe doen? Lees dan snel verder! 

Binnen deze transitie vervul jij als Product Owner een sleutelrol. Op basis van jouw kennis van zowel IT als de bedrijfsvoering van de Koninklijke Marechaussee, vertaal je klantvragen naar concrete specificaties en prioriteer je deze in een waardevolle productbacklog. Dit doe je samen met je team in een iteratief ontwikkelproces. Je werkt nauw samen met andere teams binnen de waardeketen, waarbij jij verantwoordelijk bent voor de functionele aansturing van systemen en applicaties. Daarbij lever je input aan de Agile Release Train en ondersteun je implementaties met technische en inhoudelijke kennis van jouw product. 

Je ontwikkelt een heldere productvisie die antwoord geeft op concrete klantvragen en procesbehoeften. Hierbij richt je je op maximale klantwaarde en zorg je ervoor dat het team werkt vanuit een goed onderbouwde klantbehoefte. Door klein te starten met een minimum viable product (MVP) en vervolgens iteratief te verbeteren op basis van feedback, borg je dat oplossingen echt aansluiten op de praktijk. 

Je betrekt stakeholders actief in het ontwikkelproces. Denk aan regelmatige afstemming in stakeholder-overleggen, klantvalidaties en sessies met ketenpartners, vaak samen met de Scrum Master. Ook stem je af met andere Product Owners en de Product Manager om de Feature-funnel (bijvoorbeeld via een roadmap per kwartaal) te prioriteren. Deze samenwerking zorgt voor een gezamenlijke koers en goed afgestemde sprintbacklogs binnen de Agile Release Train. 

Tot slot zorg je ervoor dat jouw team heldere sprintdoelen heeft en deze succesvol realiseert. Jij organiseert de sprintplanning, begeleidt de refinement en borgt dat er continue feedback wordt opgehaald. Je stuurt actief op waarde, kwaliteit en snelheid. Binnen jouw team werk je met ontwikkelaars, testers en andere IT-specialisten samen aan een concreet resultaat. Daarbij stem je intensief af met andere teams binnen en buiten de ART.

Eisen

  1. Sterk organisatiesensitief en organisatiebewust; Je kent snel (binnen de Defensieorganisatie) de formele en hiërarchische lijnen, maar zeker ook de informele lijnen. Je weet je hierin authentiek en tevens flexibel te bewegen.
  2.  Je toont initiatief en denkt graag mee over verbeteringen. Je wacht niet af, maar ziet kansen en onderneemt actie om processen slimmer, sneller of beter te maken. Jouw proactieve houding maakt het verschil – zowel voor het team als voor onze klanten.
  3. Kandidaat is tenminste Professional Scrum Product Owner (PSPO) geceritificeerd.
  4. Kandidaat is tenminste Leading SAFe® gecertificeerd (SA) (minimaal V5.0)
  5. 3 Jaar aantoonbare ervaring als Product Owner. Waarbij het een pré is wanneer je ervaring in eenzelfde of vergelijkbare rol hebt opgedaan binnen een overheidsorganisatie
  6. 3 Jaar ervaring met IT en informatiesystemen – functioneel en bij voorkeur ook technisch inzicht.
  7. 3 Jaar evaring met tools zoals Jira, Confluence 

Wensen

  1. Kandidaat heeft bij voorkeur kennis van en ervaring met het werken in een DevOps keten 
  2. Kandidaat is in het bezit van een PSM2 certificering 
  3. Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring met het werken met nieuwe/onvolwassen teams 
  4. Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring met procesverbetering en verbeter- en veranderprocessen 
Reageren Toch opzoek naar iets anders? Bekijk onze andere vacatures.

Contactpersoon

Vragen over de opdracht?

Delen