Business Analist 202603A222

Ministerie van Economische Zaken (RVO_IMG)


Het IMG programma MIRA is op zoek naar een Senior Business Analist om het projectteam te versterken. Als Pega Business Analist ben je verantwoordelijk voor de beschrijving van adaptieve functionaliteit (adaptief onderhoud) en nieuwe klant-specifieke functionaliteit, ondersteund eventueel ook bij root cause analysis bij gemelde issues. Change vertalen naar Run met focus op team specifieke taken.
Uitwerken van Userstories in samenwerking met klant en Lead System Architect en Product Owner. Invulling geven aan co-creaties met Product Owner en gebruikers, proces optimalisatie beschrijven in Pega. Het specifieke team waar de Business Analist in komt te werken is er ook speciale aandacht voor data en is het een groot voordeel als de kandiaat kennis en ervaring heeft op een breed (technisch) gebied, met tenminste praktische kennis van databases, internetkoppelingen, continuous delivery, releasemanagement met Git of ander versiebeheersysteem en ontwikkelen van applicaties. Daarnaast zal de Senior Business Analist de Scrum Master en Product Owner ondersteunen in de aansturing van het team. Werkgebied is primair Groningen. Bij IMG zijn thans 10 zogenaamde klantteams operationeel voor de (door)ontwikkeling van de zaakgericht werken applicatie die op basis van Pega en Alfresco wordt ontwikkeld. Een klantteam bestaat gemiddeld uit een Scrummaster, een Business Analist, een Pega Lead System Architect, twee of drie Pega ontwikkelaars en een tot twee testers.

Je bent een enthousiaste en gedreven professional, die zich snel nieuwe technologieën en methoden eigen maakt. Jij begrijpt de eisen van de klant en kan deze vertalen naar technische oplossingen, waarbij je de balans vindt tussen de optimale oplossing en de specifieke context van het project. Je bent in staat om in een team te werken, maar kunt ook zelfstandig verantwoordelijkheden op je nemen. Jij hebt een proactieve instelling en bent altijd op zoek naar verbetering. Bovendien sta je open voor feedback en heb je een sterke drang om jezelf voortdurend te ontwikkelen, zowel professioneel als persoonlijk.

Binnen het programma MIRA is door IMG een applicatie ontwikkeld voor het zaakgericht afhandelen van schademeldingen en het vergoeden van waardedaling a.g.v. mijnbouwschade. Deze applicatie is ontwikkeld in RijksZaak, dat is gebaseerd op de producten van Pega, Alfresco en DocGen. RijksZaak is een platform van DICTU dat bij meerdere klanten van DICTU wordt geïmplementeerd. Zo ook door IMG.

Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) is het zelfstandig bestuursorgaan dat schade als gevolg van gaswinning in het Groningenveld en de en cultuur gasopslagen Norg en Grijpskerk afhandelt. Dit kan gaan om fysieke schade aan woningen en gebouwen, immateriële schade en waardedaling van woningen. Ook is het IMG verantwoordelijk voor het veiligstellen van acuut onveilige situaties. We leggen bij fysieke schade de nadruk op herstel om vervolgschade te voorkomen. We zorgen dat we schade milder, menselijker en makkelijker afhandelen. We zijn gevestigd in Groningen en hebben een tijdelijk projectenkantoor in Assen.

Het IMG is diepgeworteld in de Groningse en Drentse samenleving. Wat we hier in het Noorden aanpakken, doen we met volledige aandacht voor mensen met schade door gaswinning. Want dossiers zijn geen dossiers, maar levens. We tonen begrip en nemen zorgen weg. We handelen af, ondersteunen en geven nazorg. Met gevoel, open, duidelijk en eenvoudig.

Ook bij het IMG zelf draait het om mensen. We zijn sterk verbonden met de regio en met elkaar. Samen met je collega’s krijg je alle ruimte en vrijheid om je werkzaamheden en tijd optimaal in te delen zodat werk en privé in evenwicht zijn. Daarnaast investeren we flink in persoonlijke groei. Het IMG werkt aan uitdagende vraagstukken. Verandering is bij ons de norm en dat geeft veel dynamiek. Onze collega’s zijn er dan ook trots op dat de organisatie zo flexibel is.

Werken bij het IMG is betekenisvol mensenwerk met meerwaarde. Want jij maakt het verschil voor Groningers en Drenten met schade. Met werk dat er echt toe doet.

Eisen:
  • Ervaring als Business Analist (5 jaar)
  • Ervaring met Jira/Confluence (5 jaar)
  • Ervaring met werken in Agile/Scrum teams (5 jaar)
  • Ervaring als Product Owner (1 jaar)

Wensen:
  • - Ervaring met organisatie veranderingen
  • - Ervaring met DAMA DMBOK, Data Governance, datakwaliteit en -architectuur, voor het inrichten van effectief databeheer is een pre
  • - Professional Scrum Product Owner certificering
  • - Professional Scrum Master certificering
  • - Kennis van inrichting en samenwerking van workflow en documentmanagement, met name Kennis van integratie documentmanagementsystemen met
  • Pega.
  • - Doorvertalen high level doelen/process flow naar bruikbare user stories
  • - Stakeholdermanagement: Actief afstemmen met business en iv-stakeholders
  • Pega Business Architect certificering, of te behalen binnen 2 maanden na start
  • Ervaring met zaaksystemen (Pega, Atabix)
  • Goede beheersing Nederlandse taal in woord en schrift
  • Goede beheersing van de Engelse taal in woord en schrift.
  • Is bereid om 50% op kantoor te werken in Groningen

Competenties:
  • De volgende softskills worden verwacht: - uitstekende communicatieve vaardigheden, - teamplayer (kan desgewenst ook zelfstandig werken), - klantgericht, - proactieve werkhouding - stressbestendig, - doorzettingsvermogen - een drive om jezelf en anderen verder te ontwikkelen en kennis te delen.

Reageren Toch opzoek naar iets anders? Bekijk onze andere vacatures.

Contactpersoon

Vragen over de opdracht?

Delen