System engineer (MacOS specialist) - 2022-DCS-0082

Ministerie van Financiën (Belastingdienst)

Binnen de Belastingdienst loopt een programma genaamd Digital Brug Overheidsdiensten (DBO).
DBO is een nieuwe generatie van eindgebruikerdiensten waar zaken als modern management van devices, access management, federatie en Zero Trust beveiligings concepten onderdeel van zijn.
Binnen dit programma is er versterking nodig voor het project Core&Devices. Dit project houdt zich bezig met de core infrastructuur voor modern management en de inrichting, het beheer en applicatiedistributie op een diversiteit aan apparaten.

Voor het projectteam wat zich bezig houdt met de inrichting en levering van Apple Mac producten is versterking nodig om het bestaande team te ondersteunen en te helpen groeien naar een volwaardig competence center voor Apple MacOS.


DBO speelt in op de veranderingen en vernieuwingen die continu plaatsvinden binnen de Belastingdienst, Rijksoverheid, op het gebied van toepassingen en Cloud. Een omgeving die bovendien niet langer beperkt wordt door standaardapparaten. Niemand weet wat de toekomst brengt en hoe onze
werkprocessen dan lopen. Wél weten we dat we daarin continu te maken krijgen met nieuwe ontwikkelingen, nieuwe diensten en nieuwe apparatuur.

Door een digitale brug te slaan tussen software, hardware, rijksoverheidsdiensten en clouddiensten maakt DBO op een veilige manier de laatste ontwikkelingen op het gebied van werkplektechnologie beschikbaar voor de gebruiker.


De IV- organisatie van de Belastingdienst is verantwoordelijk voor en verzorgt de ICT- voorzieningen. Het merendeel van de applicaties wordt op dit moment en cultuur door de IV- organisatie zelf ontwikkeld, onderhouden en beheerd in het eigen data center.

Naast de zorg voor continuïteit op de massale heffing- en inningsprocessen die plaatsvinden binnen een degelijke, stabiele omgeving, wordt er tevens volop gewerkt aan modernisering van het IV- landschap. Dit gebeurt deels intern door gebruik te maken van de expertise die intern aanwezig is, maar ook door het
aantrekken van (kant-en-klaar) oplossingen en expertise uit de markt.

Datacenter Services (DCS) faciliteert de Belastingdienst met optimale infrastructuurdiensten, nu en in de toekomst. Dat doet het samen met de andere onderdelen van de IV-keten. Het datacenter levert generieke diensten waar dat kan, en specifieke diensten waar dat moet. Dat is ontstaan uit het besef dat IT
een cruciale enabler is voor de taak van de Belastingdienst. Binnen de afdeling 'End User Services' van DCS bevindt zich het team Frontwork DWB. Dit team van 35 medewerkers zorgt er o.a. voor dat de werkplek van de ongeveer 35.000 belastingdienst medewerkers up-to-date is.

Eisen: 
  • HBO werk- en denkniveau;
  • Kennis van en ervaring met beveiligen en beheren van MacBooks;
  • Kennis van en ervaring met scripting;
  • Diepgaande kennis van en ervaring met Apple MacOS;
  • Kennis van en ervaring met Mac management op grote schaal (enterprise);
  • Kennis van en ervaring met App deployment op Mac.

Wensen:
  • Apple MacOS kennis, bij voorkeur in combinatie met VMware Workspace ONE of een ander MDM (bijvoorbeeld Jamf, Mobile iron, enzovoort).
  • HBO diploma, bij voorkeur op gebied van ICT

Competenties:
  • Zelfstandig kan werken, maar ook in teamverband; - Coaching vaardigheden om de andere teamleden te helpen zich verder te verdiepen in het beheer en voorbrenging van Macbooks binnen de Enterprise
Deadline aanbiedingen: 16-12-2022 om 15:00 uur. 
Deze vacature is ingetrokken op 21-12-22 om 09:51. Reageren is niet meer mogelijk.
Toch opzoek naar iets anders? Bekijk onze andere vacatures.

Contactpersoon

Vragen over de opdracht?

Delen