Basisopzet maken van de Obeya en het programmateam opleiden en begeleiden bij de inrichting en het gebruik ervan. Opstellen en uitvoeren van coaching van sleutelrollen op basis van coaching-plan. Retrospective op Obeya waarde, scope, opzet en betrokkenheid stakeholders. Opstellen verbeter-
roadmap n.a.v. retro. Kwartaal-meting obeya maturity & effectiviteit (groeiplan).
Het programma GDA is in eerste instantie via een traditionele projectaanpak opgezet zonder dat dit tot het gewenste resultaat heeft geleid. Het programma is nu opnieuw opgestart in lijn met de agile werkwijze die de belastingdienst zich ten doel heeft gesteld als toekomstige werkwijze. Bij deze aanpak past ook een Agile besturing en Obeya is het instrument dat het programmateam hiervoor wil inzetten. Met als doel de betrokken teams en stakeholders goed inzicht te geven in de uit te voeren werkzaamheden, de onderlinge samenhang en deze aan de hand van de Obeya borden te bespreken en volgen.
De IV- organisatie van de Belastingdienst is verantwoordelijk voor en verzorgt de ICT- voorzieningen. Het merendeel van de applicaties wordt op dit moment door en cultuur de IV- organisatie zelf ontwikkeld, onderhouden en beheerd in het eigen data center.
Naast de zorg voor continuïteit op de massale heffing- en inningsprocessen die plaatsvinden binnen een degelijke, stabiele omgeving, wordt er tevens volop gewerkt aan modernisering van het IV- landschap. Dit gebeurt deels intern door gebruik te maken van de expertise die intern aanwezig is, maar ook door het
aantrekken van (kant-en-klaar) oplossingen en expertise uit de markt.
Eisen:
Universitair werk- en denkniveau (5 jaar)
Agile transformaties (4 jaar)
Business change management (4 jaar)
Obeya Sensei
Professional Scrum Product Owner (PSPO)
Universitaire opleiding
Kennis van business management
Kennis van Agile verandertrajecten bij grote (overheids)organisaties)
Let op: 8 uur per week!
Wensen:
Kennis van Agile verandertrajecten en business change processen. Kennis van de belastingdienst is een pre.
Competenties:
Het kunnen begeleiden van Agile transformaties en de introductie en inzet van Obeya bij grote organisaties. Het trainen en coachen van het Agile team, de Obeya hosts, builders en de stakeholders in de opzet en het gebruik van Obeya. Het begeleiden van de vulling van de Obeya op basis van het programmaplan.
Deadline: woensdag 14 augustus 2024 16:00 uur
Deze vacature is ingetrokken op 14-8-24 om 09:34. Reageren is niet meer mogelijk.
Wij staan klaar voor al je vragen, of dat het nu gaat over tijdelijke opdrachten, werving en selectie of verlonen. Je kunt ons bereiken op 088 - 448 2060.